REPERTUAR DLA DOROSŁYCH

Drodzy Widzowie!

Zachęcamy, by śledzić nas na naszym:


Informujemy, że Pałac Młodzieży w Katowicach nie pośredniczy w sprzedaży biletów jedynie wynajmuje Salę Teatralną poszczególnym podmiotom.

Informacje o biletach można uzyskać u organizatorów danych wydarzeń, w razie zmiany terminów – prosimy sprawdzić skrzynkę mailową (również folder SPAM-u) – informacja powinna przyjść od organizatora wydarzenia lub portalu, na którym zakupili Państwo bilet.

Liczymy na Państwa zrozumienie.


 26.04.2024, godz. 17.30

Spektakl: „Randka z Isadorą – zrozumieć taniec” – w wykonaniu Studia Tańca Nowoczesnego i Baletu „Arabeska” (Pałac Młodzieży Katowice)
Bezpłatne wejściówki będą dostępne w Informacji Pałacu Młodzieży od 10.04.2024 – zapraszamy!
BRAK WOLNYCH MIEJSC, rodziny występujących zapraszamy również na godz. 11.30 – po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod adresem mailowym: teatr@pm.katowice.pl
Widowisko taneczne zainspirowane życiem oraz twórczością Isadory Duncan – amerykańskiej tancerki, artystki, która stworzyła Taniec Uczuć!

 


18.05.2024, godz. 19.00

Spektakl: „Kim jest Pan Schmitt?”

Wyobraź sobie sytuację, w której nagle odkrywasz, że jesteś kimś zupełnie innym niż dotychczas. Twój uporządkowany świat wywraca się do góry nogami, podczas gdy desperacko próbujesz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: kim tak naprawdę jestem?

Bohater sztuki autorstwa Sébastiena Thiéry’ego odkrywa nagle, że jest kimś zupełnie innym. Ma inny zawód, inne ubrania i książki w mieszkaniu, on i żona inaczej się nazywają, a nawet mają dorosłe już dziecko. Świat w osobie Policjanta i Lekarza próbuje mu wmówić, że jest panem Schmittem, a zaprzeczenie temu może się dla niego źle skończyć… „Pan Schmitt” zaczyna lawirować i udaje kogoś, kim nie jest. Jednocześnie usiłuje nie zdradzić samego siebie i tego, w co wierzy. Mnożą się przez to absurdalne sytuacje, a także zabawne nieporozumienia.

Organizator i bilety: bilety.adria-art.pl


Biesiada Teatralna
wstęp wolny
Zapraszają grupy teatralne Pałacu Młodzieży w Katowicach!

 


20.05.2024
18.00-18.30 – „Czarowna noc” wg Sławomira Mrożka, reż. Olgitta Le Raifort, Teatr FąFą
Dramat w jednym akcie.

Jednoaktówka z początku lat 60. Rozgrywająca się przeciętnych, zwykłych realiach pokoju hotelowego. Mrożek dokonuje w niej analizy postaw ludzkich wobec niecodziennych sytuacji.

Pan Kolega: Zuzanna Kobiela, Drogi Pan Kolega: Anna Leitner , Trzecia osoba: Julia Gosiewska

19.00 – 20.30 – Teatr Piosenki Szept, reż. Olgitta Le Raifort   i Bogdan Kosien 

21.05.2024

18.00-18.30  – „Na pełnym morzu”, reż. Olgitta Le Raifort , Teatr FąFą

Dramat w jednym akcie.

Gruby, Średni i Mały to rozbitkami, którzy znaleźli się w dość niekomfortowej sytuacji na tratwie, dryfującej po pełnym morzu. Gdy kończą się zapasy żywności, Gruby cynicznie uświadamia towarzyszom niedoli, że muszą zjeść, nie coś, lecz kogoś. Odrzuciwszy pomysł wyłonienia ofiary w drodze losowania, rozbitkowie postanawiają przeprowadzić wybory. W czasie przygotowanej naprędce kampanii najsłabiej wypada Mały, podczas gdy Gruby i Średni prowadzą kampanię w sposób pragmatyczny. Wybory zakończone są jednak fiaskiem, ponieważ zostają sfałszowane – w cylindrze znajdują się cztery karteczki…

Gruby: Krzysztof Szostek, Mały: Karol Wróbel, Średni: Aleksander Imai, Listonosz/Jan: Julia Goś

19.00-21.00 –  „Tango”, reż. Olgitta Le Raifort , wystąpi Teatr FąFą

Jeden z czołowych, o ile nie najważniejszy, dramat Sławomira Mrożka, wskazuje na rozpad świata i jednoczesną tragedię braku możliwości jego scalenia, nazwania, ustrukturyzowania. Organizacji go, tak potrzebnej człowiekowi do życia. W dramacie występują młodzi aktorzy Teatru FąFą, dla których tekst ten stał się ważnym głosem dyskusji na temat współczesności i ich samych. 

Eleonora: Zuzanna Kobiela, Stomil: Mateusz Dziekański, Eugenia: Hanna Buko , Eugeniusz: Oliwia Dany Miłek , Edek: Adarian Kotnis, Ala: Natalia Piątek, Artur: Wojciech Adamski


22.05.2024
17.30-18.30 – „Wszyscy Patrzą”, reż. Nina Wolska i  Olgitta Le Raifort
19.00- 21.00 – „Transatlantyk”, reż. Olgitta Le Raifort, Teatr FąFą 

„Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna”

Młodzi aktorzy Teatru FąFą zmierzyli się tym razem z powieścią, która jest trudna – narracja w charakterystycznym stylu literackim Gombrowicza sprawia pozorne wrażenie chaosu wątków i zdarzeń. Niemniej, pozostaje tekstem bardziej niż współczesnym, który stawia przed nami wiele trudnych, filozoficznych wręcz pytań.

Zabawność „Trans-Atlantyku” to zasługa stylu i języka, jakich używa autor. Styl jest tu połączeniem kilku różnych tendencji, właściwych twórcom różnych epok. Mogłoby się wydawać, że z połączenia stylów tychże powstanie coś aż nieznośnie wzniosłego, pompatycznego, czego będzie można użyć tylko do opisania pojedynku dwóch broniących honoru walecznych rycerzy tudzież do opiewania uroku krajobrazów ziemi rodzimej. A tu właśnie – pojedynek. A tu właśnie – opiewanie ziemi rodzimej. Dokładnie z tym: z upartym, mozolnym kontynuowaniem narosłej przez wieki tradycji polskiej, z kurczowym trzymaniem się wspomnień Polski szlacheckiej, sarmatyzmu i wreszcie mesjanizmu polskiego, wydumanego przez romantyków, chce walczyć w swej powieści Gombrowicz./(Zródło: https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=491650

Gombrowicz:  Wojciech Adamski , Gombrowicz Narrator: Hanna Buko, Dominika Nowak, Ania Leitner, Gonzalo: Adrian Kotnis, Pyckal/Radca/Pułkownik: Anna Ksiądz /Marta Badura, Baron: Bartosz Bielawski , Ciumkała: Hanna Janeczko/ Kacepr Szymik , Minister: Oliwia Dany Miłek , Kobrzycki Tomasz: Krzysztof Szostek, Ignaś/ Poeta: Mateusz Dziekański , Czesław/Radca: Krzysztof Buko R, Rachmistrz: Kacper Szymik


23.05.2024
18.00-18.20 – „Pręcik”, reż. Ina Wolska, wystąpi Grupa Wirek

„Pręcik” Dramat Maliny Prześlugi, to przejmująca opowieść o umieraniu, ubrana w oswojone przez dziecko słowa i metafory. Studium nieuchronności pustki, która stopniowo wypełnia bezpieczną do tej pory przestrzeń sypialni. 

18.30-19.30 – „Toporadnia”– reż. Nina Wolska, wystąpi Grupa ADHD
Kolaż wybranych tekstów Rolanda Topora, których wspólny mianownik stanowi relacja z drugim człowiekiem oraz nieskrępowana niczym wyobraźnia francuskiego twórcy : wroga konformizmu, banału i „myślowych gotowców”. Człowieka, który traktował śmiech, jako reakcję alergiczną na rzeczywistość i sposób ucieczki od niej.
20.00-21.00 – Teatr Kormoranga – reż.Michał (Misza) Czorny 

24.05.2024
18.30 – „Ambasador” wg Sławomira Mrożka, reż. Olgitta Le Raifort, wystąpi Teatr Fąfą 

Dramat Sławomira Mrożka wydaje się być nader współczesny. W spektaklu zobaczymy młodych aktorów Teatru FąFą, którzy przygląda się zagadnieniom wiary, honoru,

konformizmu ale także wszelkich oznak totalitaryzmów. 

Dzień zaczął się źle: Ambasador zgubił spinkę od mankietu przed spotkaniem z Pełnomocnikiem lokalnego rządu, Pierwszy Sekretarz Ambasady – Otello odniósł się do przełożonego bez należytego szacunku, a Amelie, wezwana na pomoc, nie tylko nie pomogła w rozwiązaniu problemu spinek, ale oznajmiła, że ma dość bycia żoną Ambasadora. Pełnomocnik nietaktownie zwrócił Ambasadorowi uwagę na brak spinki, po czym nieoczekiwanie rozwiązał problem: dzięki założonemu w ambasadzie podsłuchowi wiedział, że spinka wpadła do kosza na śmieci.

Ambasador: Adrian Kotnis, 

Amielie: Julia Gosiewska, Człowiek: Kinga Bruch, Otello: Mateusz Dziekański , Pełnomocnik: Wojciech Kramza

 

 



JESIEŃ/ZIMA 2024


GRAMY PONOWNIE!: 11.09.2024, godz. 18.00

Spektakl taneczny: „Matka Boska Szopienicka”

Poruszająca historia opowiedziana językiem tańca w reżyserii Agnieszki Cygan inspirowana życiem
Jolanty Wadowskiej-Król, lekarki która w 1974 odkryła nieznaną dotąd chorobę jaką jest ołowica.
U swoich małych pacjentów zauważyła szereg objawów i dolegliwości mogących sugerować zatrucie metalami ciężkimi, co zgłosiła Wojewódzkiemu Konsultantowi Medycznemu – profesor Bożenie Hager-Małeckiej. Przebadano ponad 4,5 tysiąca dzieci. Już po otrzymaniu wstępnych wyników okazało się, że skala problemu zatrucia ołowiem u dzieci na tym obszarze jest ogromna, a wyniki badań są wręcz przerażające.

Więcej informacji na stronie projektu: www.matkaboskaszopienicka.pl

Bilety  35 zł –wkrótce na  kupbilecik.pl
Spektakl dla szkół – planowany na godz. 12.00 – w celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt z organizatorem.
Spektakl Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizatorbiuro@paczkaevents.pl
Agnieszka Cygan, Paczka Centrum Artystyczne

NOWOŚĆ! 7.09.2024, godz. 16.00 i 18.30

Spektakl: „Wstyd” – komedia „Teściowie” w wersji teatralnej!

Jesteście gotowi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnych szlagierów? Razem ze Spektaklove zapraszamy na spektakl komediowy „Wstyd” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata. Przekonajcie się sami, czy wesele bez ślubu jest możliwe!

Ta błyskotliwa komedia, rozgrywająca się na tle weselnego zamieszania, sprawi, że już od pierwszych minut otrzymacie dużą dawkę dobrej zabawy.

Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin – różniących się pochodzeniem, statusem społecznym, stylem życia i zwyczajami – jest kanwą dla coraz bardziej ekscytujących wydarzeń. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują zapanować nad sytuacją, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: co właściwie się wydarzyło? kto ponosi winę? co dalej z weselną celebracją? czy witać gości?

Wraz z upływem czasu uprzednio taktowne rozmowy przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu stłumionych uczuć.

Obsada: Anna Dereszowska, Marieta Żukowska, Szymon Bobrowski, Wojciech Zieliński

Organizator i bilety (wkrótce w sprzedaży): adria-art.pl


GRAMY PONOWNIE! 15.09.2024, godz. 16.00 i 19.00

Spektakl: „Nic się nie stało”

Spektakl NIC SIĘ NIE STAŁO powstał z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki – opowieścią o zawodowej i życiowej drodze piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia.
Ernest Wilimowski rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę, Kazimierz Deyna – geniusz środka pola, piłkarz wyklęty, uwielbiany i znienawidzony, Zbigniew Boniek ze swoim „niepoprawnym” temperamentem, Emmanuel Olisadebe, nasz „biało – czerwono – czarny”- pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadry narodowej, Robert Lewandowski, tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu, czy Ewa Pajor, prawdziwa gwiazda światowej kobiecej piłki nożnej. No i legendarni trenerzy, ekscentrycy i motywatorzy: Kazimierz Górski, Jacek Gmoch czy Janusz Wójcik. Wreszcie kibice są także bohaterami naszego show, pełni miłości, entuzjazmu, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało!

Bilety:

16.00: https://bilety.copa.pl/event/view/id/420058
19.00: https://bilety.copa.pl/event/view/id/420059

Organizator:

copa.pl 

Telefon:
+48 796 77 36 66

E-mail: info@copa.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek — Piątek 9:00 – 17:00


GRAMY PONOWNIE! 6.10.2024, godz. 18.00

Koncert: Cztery Pory Miłowania 

Cztery Pory Miłowania to obecnie najszybciej zdobywający popularność zespół na polskiej scenie muzycznej, wykonujący muzykę w nurcie poezji śpiewanej i folku. Ich niezwykła zdolność do rozbudzania emocji, wzruszania słowem i muzyką, sprawia że trafiają prosto do ludzkich serc – zaskakując i zachwycając. Cieszą się ogromnym uznaniem wśród fanów, czego odzwierciedleniem są pełne sale koncertowe, owacje na stojąco oraz fantastyczna, wyjątkowa i rozśpiewana publiczność. Regularnie koncertują, realizując zadanie pozostawiania we wszystkich słuchaczach refleksji i tęsknoty za miłowaniem życia i drugiego człowieka. Na scenie emanują szczerością, pokorą i dobrym humorem.

Zespół w swojej karierze wydał cztery płyty studyjne, a już w grudniu tego roku pojawi się ich najnowszy piąty album. Cztery Pory Miłowania to grupa dobrych znajomych muzykujących ze sobą od dzieciństwa.

Historia dwóch przyjaciół, prawników – Daniela i Jeremiego, którzy pod pretekstem prowadzenia biznesu wynajmują apartament w eleganckiej dzielnicy Londynu. W rzeczywistości jest to idealne miejsce na schadzki z kochankami. Błąd w kalendarzu daje początek spektakularnemu wirowi wydarzeń, który wciąga bohaterów i publiczność z prędkością pędzącego geparda.