REPERTUAR DLA DOROSŁYCH

Drodzy Widzowie!

Zachęcamy, by śledzić nas na naszym:


Informujemy, że Pałac Młodzieży w Katowicach nie pośredniczy w sprzedaży biletów jedynie wynajmuje Salę Teatralną poszczególnym podmiotom.

Informacje o biletach można uzyskać u organizatorów danych wydarzeń, w razie zmiany terminów – prosimy sprawdzić skrzynkę mailową (również folder SPAM-u) – informacja powinna przyjść od organizatora wydarzenia lub portalu, na którym zakupili Państwo bilet.

Liczymy na Państwa zrozumienie.


6.04.2024, godz. 16.00 i 19.00

Spektakl: „Damski Biznes”

Jedna z najzabawniejszych komedii w historii teatru. Sybil i Jane to przyjaciółki i obrotne kobiety.

Poznajemy je w wynajętym pokoju hotelowym , gdy są o krok od zrobienia interesu życia.

Ich firma z bielizną erotyczną własnej produkcji leży w kręgu zainteresowań jednego z największych projektantów mody. Ku uciesze przyjaciółek Włoch chce zapłacić krocie, aby przejąć ich markę. By zachęcić go do kupna firmy, postanawiają zorganizować pokaz mody. Jednak nie na wybiegu , a we wspomnianym pokoju hotelowym…. Gdy przystojny model przyjeżdża na miejsce, bielizna jest już gotowa, by ją pokazać, a projektant jest w drodze , nagle w hotelu pojawiają się niczego nieświadomi mężowie naszych bohaterek…

Zaczyna się prawdziwa komedia omyłek, która może doprowadzić do wielkiej katastrofy!

 

Bilety:

16.00: https://bilety.copa.pl/event/sector/id/1008469?BNK=3p8en6smt5o0vah84veiq5vi9v
19.00: https://bilety.copa.pl/event/view/id/383415

Organizator:

copa.pl 

Telefon:
+48 796 77 36 66

E-mail: info@copa.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek — Piątek 9:00 – 17:00


7.04.2024, godz. 15.00 i 18.00

Recital Joanny Kołaczkowskiej: „Hrabina Pączek”

Zapraszamy na wyjątkowy recital Joanny Kołaczkowskiej – artystki kabaretu Hrabi, która zaprezentuje swój niepowtarzalny styl i zmysł komiczny w roli Hrabiny Pączek. Joanna Kołaczkowska jest nie tylko utalentowaną aktorką i artystką kabaretową, ale także wspaniałą piosenkarką. Jej marzeniem jest, by muzyka ją sponiewierała i wyrywała włosy. Pragnie stworzyć takie piosenki, które przetrwają kryzys klimatyczny i od czasu do czasu wyrwą komuś choć jeden włos. Podczas recitalu Joannie towarzyszy Łukasz Pietsch, autor piosenek Hrabiny Pączek oraz utalentowany muzyk i aktor kabaretu Hrabi. Zapraszamy do spędzenia wieczoru w towarzystwie Hrabiny Pączek. Nie przegapcie okazji, to wyjątkowy recital!

Bilety na stronie organizatora: adria-art.pl/


12.04.2024, godz. 17.30

Koncert: „Rzeka Marzeń”

 

 

Wystąpią  Grupy Musicalowe Starnow Palacu Młodzieży w Katowicach, które prowadzi Pani Katarzyna „Puma” Piasecka –  będzie wesoło, będą znane hity, dobra zabawa gwarantowana!

Wstęp wolny, bez konieczności rezerwacji.

 

 

 

 

 


TEATRALNE KWIETNIOWISKO
Teatr FąFą
(grupa teatralna Pałacu Młodzieży w Katowicach)

wstęp wolny

 


8.04.2024, godz. 18.00

Spektakl: „Ambasador”

Dramat Sławomira Mrożka wydaje się być nader współczesny. W spektaklu zobaczymy młodych aktorów Teatru FąFą, którzy przygląda się zagadnieniom wiary, honoru,

konformizmu ale także wszelkich oznak totalitaryzmów. 

 

Ambasador nosi maski społecznych ról: ambasadora i męża; maski kryją jego wewnętrzną pustkę. W rozmowie z żoną przyznaje, że nie wie, kim jest „sam dla siebie, sam przed sobą”, bez ambasady i żony. A przecież, jak mówi Amelie, „Prawdziwe istnienie nie polega na tym, jaki stosunek mają do ciebie inni […] Człowiekiem jest się tylko wtedy, kiedy się w coś wierzy”. Ambasador unika trudnych pytań: o porządek historii, ideały, czystość intencji, szlachetność motywów, autorytety. W rozmowie z uciekinierem pośrednio przyznaje, że nie wierzy w Boga. Kondycja ludzka zależy od położenia geopolitycznego: Ambasador „musi wierzyć w prezydenta, żeby być ambasadorem”, Człowiek zza żelaznej kurtyny musi „wierzyć w Boga, żeby być człowiekiem”.

 


9.04.2024, godz.  18.30

Spektakl: „Tango”

Uwaga! Spektakl dla grup zorganizowanych o godz. 12.00 – obowiązuje rezerwacja miejsc; teatr@pm.katowice.pl)

Jeden z czołowych, o ile nie najważniejszy, dramat Sławomira Mrożka, wskazuje na rozpad świata i jednoczesną tragedię braku możliwości jego scalenia, nazwania, ustrukturyzowania. Organizacji go, tak potrzebnej człowiekowi do życia. W dramacie występują młodzi aktorzy Teatru FąFą, dla których tekst ten stał się ważnym głosem dyskusji na temat współczesności i ich samych. 

Artur, który podejmuje się trudu buntu przeciwko własnej rodzinie, robi to z powodu upadku wszelkich norm, któ­re mógł­by ła­mać. Eleonora, jego Mat­ka,  ubolewa nad faktem iż Artur nie chce zostać Artystą, ale wybiera zawód le­ka­rza. Podczas śniadani okazuje się iż upadek moralności jest większy niż Artutr mógłby przypuszczać. Babcia Eugenia gra w karty z Edkiem, kochankiem Matki, pod stołem przysypia kuzynka Artura Ala, Stoi zamiast pełnić rolę Ojca rodziny uprawia wątpliwe eksperymenty teatralne, a Wuj Eugeniusz, tchórz i konformista, nie ma własnych poglądów i zdania. Ar­turowi udaje się jednak na­mówić Eu­ge­niu­sza, aby wziął udział w spi­sku, któ­ry przy­wró­ci daw­ny ład. Planują zatem ślub Artura i Ali, aby w ten spo­sób zmu­sić ro­dzi­nę do po­now­ne­go prze­strze­ga­nia tra­dy­cji. Dochodzi do we­se­la, podczas którego sa­lon po­sprzą­ta­ny, zalegające w nim dotychczas graty zostały wyniesione, a ro­dzi­na w schlud­nych stro­jach po­zu­je do zdję­cia, podczas gdy Edek peł­ni rolę lo­ka­ja. Tymczasem, ku zaskoczeniu wszystkich, do domu wraca pi­ja­ny Ar­tur stwierdzając, że ślub nie zmie­ni świa­ta. Z pomocą Edka przej­mu­je wła­dzę nad ro­dzi­ną by od­na­leźć „żywą ideę”. Tymczasem Babcia oświadcza, iż umiera i czyni to kładąc się na katafalku. Jak na taki przebieg wydarzeń zareaguje Artur? Czy można przywrócić ład, tradycje, schematy, które zostały już dawno zdeptane? 


18.04.2024, godz. 18.00

Spektakl: „Transatlantyk”

„Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna”

Młodzi aktorzy Teatru FąFą zmierzyli się tym razem z powieścią, która jest tym trudniejsza iż narracja w charakterystycznym stylu literackim Gombrowicza sprawia pozorne wrażenie chaosu wątków i zdarzeń. Niemniej, pozostaje tekstem bardziej niż współczesnym, który stawia przed nami wiele trudnych, filozoficznych wręcz pytań.

Zabawność „Trans-Atlantyku” to zasługa stylu i języka, jakich używa autor. Styl jest tu połączeniem kilku różnych tendencji, właściwych twórcom różnych epok. Mogłoby się wydawać, że z połączenia stylów tychże powstanie coś aż nieznośnie wzniosłego, pompatycznego, czego będzie można użyć tylko do opisania pojedynku dwóch broniących honoru walecznych rycerzy tudzież do opiewania uroku krajobrazów ziemi rodzimej. A tu właśnie – pojedynek. A tu właśnie – opiewanie ziemi rodzimej. Dokładnie z tym: z upartym, mozolnym kontynuowaniem narosłej przez wieki tradycji polskiej, z kurczowym trzymaniem się wspomnień Polski szlacheckiej, sarmatyzmu i wreszcie mesjanizmu polskiego, wydumanego przez romantyków, chce walczyć w swej powieści Gombrowicz./(Zródło: https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=491650


JESIEŃ/ZIMA 2024


GRAMY PONOWNIE!: 27.09.2024, godz. 18.00

Spektakl taneczny: „Matka Boska Szopienicka”

Poruszająca historia opowiedziana językiem tańca w reżyserii Agnieszki Cygan inspirowana życiem
Jolanty Wadowskiej-Król, lekarki która w 1974 odkryła nieznaną dotąd chorobę jaką jest ołowica.
U swoich małych pacjentów zauważyła szereg objawów i dolegliwości mogących sugerować zatrucie metalami ciężkimi, co zgłosiła Wojewódzkiemu Konsultantowi Medycznemu – profesor Bożenie Hager-Małeckiej. Przebadano ponad 4,5 tysiąca dzieci. Już po otrzymaniu wstępnych wyników okazało się, że skala problemu zatrucia ołowiem u dzieci na tym obszarze jest ogromna, a wyniki badań są wręcz przerażające.

Więcej informacji na stronie projektu: www.matkaboskaszopienicka.pl

Bilety  35 zł –wkrótce na  kupbilecik.pl
Spektakl dla szkół – planowany na godz. 12.00 – w celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt z organizatorem.
Spektakl Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizatorbiuro@paczkaevents.pl
Agnieszka Cygan, Paczka Centrum Artystyczne

GRAMY PONOWNIE!: 6.10.2024, godz. 18.00

Koncert: Cztery Pory Miłowania 

Cztery Pory Miłowania to obecnie najszybciej zdobywający popularność zespół na polskiej scenie muzycznej, wykonujący muzykę w nurcie poezji śpiewanej i folku. Ich niezwykła zdolność do rozbudzania emocji, wzruszania słowem i muzyką, sprawia że trafiają prosto do ludzkich serc – zaskakując i zachwycając. Cieszą się ogromnym uznaniem wśród fanów, czego odzwierciedleniem są pełne sale koncertowe, owacje na stojąco oraz fantastyczna, wyjątkowa i rozśpiewana publiczność. Regularnie koncertują, realizując zadanie pozostawiania we wszystkich słuchaczach refleksji i tęsknoty za miłowaniem życia i drugiego człowieka. Na scenie emanują szczerością, pokorą i dobrym humorem.

Zespół w swojej karierze wydał cztery płyty studyjne, a już w grudniu tego roku pojawi się ich najnowszy piąty album. Cztery Pory Miłowania to grupa dobrych znajomych muzykujących ze sobą od dzieciństwa.